Późniejsze życie Oney

Dwa lata później, bratanek Waszyngtona, Burnwell Bassett, Jr., podróżował służbowo do New Hampshire. Został zabawiony przez Langdonsa, i, przy obiedzie, wspomniał, że jedną z rzeczy, które miał nadzieję osiągnąć podczas tej podróży to ponowne ujęcie Oney.

Tym razem Langdons pomógł Oney, który była w chwili obecnej była żoną marynarza nazwanego Jack Staines, oraz matką jego dzieci. Otrzymała ona od niego list, aby natychmiast ukryła się wraz ze swoją rodziną. Bassett wrócił do Wirginii bez Oney.

Oney była w związku małżeńskim z wolnym czarnym marynarzem, Johnem Staines?em, i miała z nim troje dzieci: Eliza, Nancy i Will. Wszyscy umarli wcześniej od niej.

Ustawa “Fugitive Slave” z 1793 roku, przeszła większością głosów członków Kongresu i została podpisana przez Waszyngton, że ucieczki niewolników stały się przestępstwem federalnym, a łowcy niewolników mogli prawnie działać w każdym stanie USA i na jego terytorium. Ze względu na to prawo, Oney Jugde Staines spędziła ostatnie 52 lata swojego życia jako uciekinier.

Oney Judge zmarła na Grenlandii, w Nowe Hampshire 25 lutego 1848 roku.

W dniu 25 lutego 2008, w 160 rocznicę jej śmierci, Filadelfia obchodziła pierwszy “Dzień Oney Judge” .