Młodość Oney

W kwietniu 1789 roku, Oney jako jedna z siedmiu afrykańskich niewolników – Oney, Austin, Giles, Paris, Moll, Hercules, Will Lee, została przeniesiona przez Washingtona do Nowego Jorku by pracować w pierwszej rezydencji prezydenckiej.

Wraz ze zmianą krajowej stolicy w listopadzie 1790 roku, została przeniesiona do pracy w Prezydenckim Domu w Filadelfii, wraz z 9 niewolnikami Oney, Austin, Giles, Paris, Moll, Hercules, Richmond, Christopher Sheels, Joe.

Tam prawdopodobnie dzieliła pokój z Nelly. Do obowiązków Oney należało towarzyszenie panience Washington w zakupach i wizytach towarzyskich. To były wyjścia po ubrania dla kilkunastoletniej dziewczyny i podróże do cyrku.

Filadelfia była centrum abolicjonizmu, i miała znaczną czarną populację wolnych ludzi. Oney miała wielu przyjaciół wśród wolnych czarnoskórych.

Waszyngton zdał sobie sprawę, że niewolnictwo nie cieszy się popularnością w Filadelfii, i zaczął wymieniać niewolników w prezydenckiej rodzinie na białych niemieckich służących.

Austin umarł w grudniu 1794 roku, w podróży powrotnej do Mount Vernon. Pozostawił samych: Oney, Moll i Herkulesa.

Napisane przez:

Zostaw komentarz

XHTML: Możesz użyc następujących znaczników: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>